Банківский конфіскат автомобілів: як можно його придбати?

У зв'язку з тим, що почастішали випадки неповернення кредитів, багато банків почали продавати банківський конфіскат авто та іншого майна "з молотка" зі значною знижкою. Як його придбати, і що для цього потрібно зробити?

Звідки з'являється банківський конфіскат

У зв'язку з інфляцією і складною економічною ситуацією в Україні, банки зіткнулися з проблемою, коли позичальник не може повернути кредит. Уявіть собі ситуацію, що чоловік взяв великий кредит під заставу будь-якого майна, наприклад, автомобіля. Але певні обставини не дозволили цій людині виплатити кредит банку. У цьому випадку банк залишив у себе автомобіль, що покриває невиплачений кредит. Самому банку цей автомобіль не до чого, і щоб повернути невиплачені кошти, автомобіль продається за заниженою ціною або виставляється на аукціон, тобто здійснюється так звана продаж конфіскату авто.

"У випадку, якщо виникає проблемний кредит і ніякої можливості реанімувати кредитоспроможність клієнта не вдається, банк насамперед робить акцент на добровільній реалізації клієнтом заставного майна, - говорить начальник відділу правового забезпечення Управління по роботі з проблемними активами Марина Безпалая. - Якщо ж позичальник не згоден з продажем майна і всіма своїми діями намагається уникнути виконання взятих на себе зобов'язань, фінустанова звертається до органів виконавчої влади з метою на законних підставах провести примусове відчуження майна".

Вона також підкреслила, що заставне майно вилучається у відповідності з Законом "Про виконавче провадження", після чого передається в торговельну організацію, яка отримала право на проведення аукціонів з продажу банківського конфіскату. Непогано було б дізнатися, який саме банківський конфіскат банки виставляють на продаж.

Який банківський конфіскат йде "з молотка"

В основному банки при видачі кредиту беруть у заставу нерухомість або автомобіль, що підтверджується кредитними умовами будь-якого банку. Бувають випадки, коли в заставу залишається побутова техніка, земельну ділянку або такі транспортні засоби як катер або яхта.

Як відомо, банки пропонують послуги кредитування не тільки фізичним особам, але і юридичним - фірмам і компаніям. Тому заставної нерухомістю в цьому випадку може бути не квартира, а склади, площі під забудову, різні промислові споруди, у тому числі і цілі заводи. Весь цей банківський конфіскат продається з аукціону, участь в якому проходить за певними правилами.

Як купити банківський конфіскат

Купити конфіскат авто, житла або товарів не складно. Часто банки виставляють список всього цього" добра" прямо на своїх інтернет сайтах.

Також можна купити банківський конфіскат через спеціальні аукціони. Реєструватися на аукціон необхідно заздалегідь, звичайно не пізніше ніж за день до його початку. В іншому випадку ви ризикуєте втратити шанс купити дешеві авто або квартиру. Ви також повинні пам'ятати, що інформація про продаж банківського конфіскату є публічною. Прочитавши її в ЗМІ, Ви можете стати власником квартири або старого, але в хорошому стані авто.

"Умови проведення аукціону чітко регламентовані вимог закону, згідно з яким кожен, хто вніс гарантійний та реєстраційний збір може взяти участь в аукціоні і, запропонувавши найвищу ціну, придбати необхідне майно", - говорить співробітник управління.

Як розповіла начальник відділу правового забезпечення Управління по роботі з проблемними активами Марина Безпалая, конфісковане в результаті неповернення позики майно передається організатору аукціону. І тоді власником банківського конфіскату стане той, хто запропонує найбільшу ціну. Зазвичай його вартість в процесі торгів не зростає більш ніж на 10-15%, але бувають і винятки.

Врахуйте, що гарантійний збір становить 7-10% від оціночної вартості майна, і в разі виграшу іншого учасника повертається Вам. Якщо ж Ви після подачі заявки і сплати зборів відмовилися від участі, гроші залишаються організаторам аукціону. А тепер, коли ми ознайомилися зі всіма процедурами та порядку проведення торгів, необхідно дізнатися, скільки ж можна заощадити, купуючи банківський конфіскат авто і житла" з молотка".

Чи варто купувати банківський конфіскат

Візьмемо, наприклад, пропонований Приватбанком б/в автомобіль Daewoo Lanos 2005-го року випуску за ціною близько $6 300. В газетних оголошень з продажу авто ціна на нього становить$ 8 700. А це означає, що купивши банківський конфіскат авто, Ви зможете заощадити більше двох тисяч доларів, що, погодьтеся, чимало." Для самого позичальника вигода полягає в тому, щоб продати якомога за велику суму, що й спостерігається у більшості випадків, для покупця ж цікава найменша ціна, яка малоймовірна у кожному з випадків",- підсумувала начальник відділу правового забезпечення Управління по роботі з проблемними активами Марина Безпалая.

Однак, як Ви розумієте, власники майна не бажають розлучатися з ним за безцінь, тому навряд чи вийде придбати банківський конфіскат авто зі значною знижкою.

І все ж експерти говорять, що банківський конфіскат з аукціону можна купити на 30% нижче ринкової вартості. Так що шукайте оголошення, реєструйтеся і купуйте те, що вам необхідно. Але пам'ятайте, що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці, тому доведеться трохи попрацювати, щоб домогтися знижки.

Опубліковано на сайті: 24.07.2008

Автор: Артамонов В'ячеслав

Джерело: http://www.ricardo.com.ua/


Замовити онлайн

Кредити на карту

Кредит готівкою

Кредит під 0%

Кредит під заставу

Кредитну картку

Забавное видео

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что получилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо! Посмотреть все видео малыша можно на канале BasketBoy TV