Електронне адміністрування ПДВ: новинки 2015 (відео)

Згідно з поправками до Податкового кодексу України, всі платники ПДВ зобов'язані подавати податкові накладні в електронній формі, незалежно від їх суми. Для цього потрібно відкрити рахунок в Казначействі, з якого і будуть відраховуватися кошти, отримати сертифікат відкритих ключів ЕЦП і встановити спеціальне ПЗ на комп'ютер. Детальніше розповідає Prostobiz.ua

Думка

Олександра Дементьєва, заступник головного бухгалтера інтернет-магазину «AKS»

Для надання накладної контрагенту в електронній формі, крім ключів електронно-цифрового підпису, необхідно мати спеціальне програмне забезпечення. На сьогоднішній день найбільш популярним варіантом є придбання програми «MEDoc IS». Модуль задовольняє основні потреби компанії і коштує всього 300 грн / рік.

У перехідний період (до 1.07.2015 р) відсутні обмеження до суми податкових накладних / розрахунків коригування. По його закінченню, платник ПДВ зможе зареєструвати податкові накладні виключно на суму, розраховану за формулою з п. 2001.3 ст. 2001 розділу V Кодексу.

ΣНакл = 1 + 2 + 3 - 4 - 5 6, де

1 - сума ПДВ, згідно з отриманими податковими накладними та розрахунками коригування, які зареєстровані в ЄРПН з 1.01.2015 р

2 - сума ПДВ, сплаченого із ввезених на митну територію України товарів з 1.01.2015г.

3 - сума поповнення електронного рахунку з поточного рахунку платника податків

4 - сума ПДВ у податкових накладних та розрахунки коригування, виписані з 1.01.2015 р та зареєстрованих в ЄРПН

5- сума ПДВ, заявлена до повернення на поточний рахунок платника податку, згідно з деклараціями, поданими за звітні періоди починаючи з 1.01.2015 р

6 - сума перевищення між сумами ПДВ, позначених в деклараціях, поданих за звітні періоди, починаючи з 1.01.2015 р і сумами ПДВ, згідно зареєстрованих податкових накладних починаючи з 1.01.2015 р

Також, по закінченню перехідного періоду, якщо у платника податків у звітному періоді були відсутні операції з придбання товарів / послуг, відповідно немає отриманих податкових накладних зареєстрованих в ЄРПН, він повинен внести на електронний рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ кошти з поточного рахунку.

Законодавчі зміни дають значну перевагу покупцям-платникам ПДВ. Тепер вони мають можливість отримувати з ЄРПН електронні копії податкових накладних / розрахунків коригування, які зареєстровані їх контрагентами-постачальниками. Таким чином досягається економія часу і грошей на отримання, перевірку податкової накладної від постачальника. Також мінімізована ймовірність втрати або пошкодження податкової накладної / розрахунку коригування.

На думку уряду, основною перевагою змін урахування ПДВ, є зведення до мінімуму зловживань при відшкодуванні податку. На бізнес нововведення вплинуть негативно. Платнику податків необхідно буде вести подвійну систему обліку податкових накладних, контролювати їх отримання і видачу і реєструвати в ЄРПН.

Нововведення також приведуть до вилучення коштів з обороту підприємства так унеможливить видачу податкових накладних без попередньої сплати ПДВ. Також існує ймовірність неотримання податкового кредиту покупцем, якщо у постачальника не буде достатньої суми податкового кредиту для реєстрації податкової накладної в ЄРПН.

Опубліковано на сайті: 10.02.2015

Джерело: http://www.prostobiz.ua/

Замовити онлайн:

Кредити на карту

Переказ з картки на картку

Кредит готівкою

Страховку

Автокредит

Кредитну картку

Пластикову картку

Iпотечний кредит

Банківську комірку

Кредит під 0%