Чи потрібно скасовувати держгарантії по валютних внесках?

Саме таку ініціативу проявили в ФГВФО. Про те, що з цього приводу думають банківські експерти, дізнавався Prostobank.ua

Андрій Мойсеєнко, заступник голови Правління Банку Кредит Дніпро

Якщо проаналізувати структуру роздрібного депозитного портфеля, то ми побачимо, що на сьогоднішній день валютні вклади формують 46% всіх коштів населення і більше половини (55%) строкових вкладів, які, власне і є основним ресурсом для активних (кредитних) операцій банків. Скасування гарантій по валютних внесках в умовах досить високих інфляційних і девальваційних ризиків призведе швидше до відтоку коштів в банківські комірки і під матраци, ніж до масового перерозміщенням валютних депозитів у гривневі. Думаю, що для банківської системи, яка з великими труднощами відновлює довіру населення після важкої кризи і банкопаду, такий захід зараз є несвоєчасним і несе високі ризики втрати ліквідності. Дане питання можна буде підняте за умов мінімізації економічних і політичних ризиків, істотного скорочення доларизації економіки і її тіньової складової, стабільності національної валюти, а також забезпечення рівних умов гарантування вкладів для всіх банків, незалежно від походження капіталу.

Олександр Саламанін, начальник управління ресурсних і комісійних операцій Банку КОНКОРД

Основна функція ФГВФО - це гарантія заощаджень на банківських вкладах, а в якому вигляді клієнт вирішив зберегти свої накопичення це його особисте рішення.

На мою думку, гарантії держави повинні поширюватися не тільки на вклади у всіх іноземних валютах, а й в банківських металах теж.

Опубліковано на сайті: 19.09.2018

Джерело: http://www.prostobank.ua/

Не пропустіть нові статті!