Чи збільшать відшкодування по депозитах збанкрутілих банків?

ФГВФО виходить з ініціативою до кінця року істотно збільшити суму гарантованого відшкодування за вкладами збанкрутілих банків. Як ви ставитеся до цієї пропозиції? - дізнавався у експертів Prostobank.ua

Андрій Мойсеєнко, заступник Голови Правління Банку Кредит Дніпро

Ініціатива Фонду, безумовно, має благі наміри, будучи спрямованої на підвищення рівня довіри вкладників часткового повернення на банківські рахунки багатомільйонних сум, які сьогодні не працюють в економіці, а зберігаються в "банкці" або під матрацами.

В останній раз гарантована сума відшкодування вкладів підвищувалася в далекому 2012 році зі 150 тис грн до 200 тис грн. Тоді це був еквівалент $ 25 тисяч, зараз - менше $ 7,5 тис. Для порівняння, в країнах ЄС відповідна сума становить € 100 тис.

Але будь-яка хороша ініціатива має свою ціну, яку треба заплатити. На жаль, в наших правових реаліях часто платять зовсім не ті, хто винен. Судіть самі: за останні кілька років ринок покинуло більше 90 банків, їх зобов'язання перед вкладниками перейшли в ФГВФО, який сумарно з 2012 року виплатив близько 80 млрд грн гарантованих відшкодувань. Значна частина виплат була зроблена за бюджетні кошти - гроші платників податків. Сам фонд отримав в управління активи проблемних банків, які не так просто продати за оціночною вартістю, тим більше в умовах не найбільш сприятливого інвестиційного клімату. При цьому власники збанкрутілих банків не несуть ніякої персональної матеріальної відповідальності за завдані збитки вкладникам і державі. Так само комфортно почувають себе недобросовісні позичальники, які роками безкарно не платять банкам за своїми кредитними зобов'язаннями, провокуючи їх неплатежесобность перед вкладниками.

Одне лише підвищення гарантованої суми відшкодування вкладів і відповідних членських внесків банків у ФГВФО, без посилення захисту прав кредиторів, кардинального поліпшення ситуації з розслідуванням фінансово-економічних злочинів і реальної майнової відповідальності, буде черговим повторенням ситуації, коли «хороші платять за поганих»: сумлінні банки і платники податків стають заручниками системи, де у виграші фінансові «кидали» і аферисти.

Марина Должикова, начальник сектора розвитку роздрібного бізнесу ОТП Банку

На наш погляд, дана ініціатива позитивно позначиться на ринку. Збільшення суми гарантованого відшкодування за вкладами збанкрутілих банків буде сприяти зміцненню довіри населення до банківської системи і збільшення припливу коштів на вклади.

Валентин Меняйло, Голова правління Банку КОНКОРД

Виникає питання за рахунок чого буде збільшено суму гарантованого відшкодування за вкладами? Якщо ці кошти будуть взяті з бюджету, то потрібно розуміти, що при цьому будуть недофінансовані різні соціальні програми, при цьому можливо збільшено внески у фонд з боку банків, а це відповідно додаткове навантаження на клієнтів банку. Звичайно, при цьому сценарії я ставлюся негативно до цієї пропозиції.

Якщо ж, сума гарантованого відшкодування за вкладами буде виплачуватися за рахунок продажу майна збанкрутілих банків, то до даної ініціативи, я ставлюся дуже позитивно тому вкладники у разі чого зможу отримати повне відшкодування за своїми вкладами.

Опубліковано на сайті: 28.02.2018

Джерело: http://www.prostobank.ua/


Замовити онлайн

Кредит під заставу

Кредитну картку

Кредити на карту

Кредит під 0%

Кредит готівкою

Видео дня

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что получилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо!


Следить за успехами малыша можно на канале BasketBoy TV. Подписывайтесь!