ФГВФО хоче збільшити гарантійну суму вкладів фізосіб до 800 тис.грн вже в 2019 році

Як це відіб'ється на ринку депозитів? - дізнавався у експертів Prostobank.ua

Андрій Мойсеєнко, заступник Голови Правління Банку Кредит Дніпро

Ініціатива Фонду, безумовно, переслідує благу мету підвищення рівня довіри вкладників і повернення на банківські рахунки частини багатомільйонних сум, які сьогодні зберігаються в "банці" або під матрацами, а не працюють в економіці.

В останній раз гарантована сума відшкодування вкладів підвищувалася в далекого 2012 році зі 150 тис. грн. до 200 тис. грн. Тоді це був еквівалент $ 25 тисяч, зараз - менше $ 8 тисяч. Для порівняння, в країнах ЄС відповідна сума становить € 100 тис.

Але будь-яка хороша ініціатива має свою ціну. На жаль, в наших правових реаліях цю ціну часто платять не ті, хто винен. Так, за останні кілька років ринок покинуло більше 90 банків, їх зобов'язання перед вкладниками перейшли в ФГВФО, який з 2012 року сумарно виплатив близько 80 млрд. грн. гарантованих відшкодувань. Значна частина виплат була зроблена за бюджетні кошти - гроші платників податків. Сам фонд отримав в управління активи проблемних банків, які не так просто продати за оціночною вартістю, тим більше в умовах не найбільш сприятливого інвестиційного клімату. При цьому власники збанкрутілих банків не несуть ніякої персональної або матеріальної відповідальності за завдані збитки вкладниками і державі. Цілком комфортно почувають себе і недобросовісні позичальники, які роками безкарно не виконують свої кредитні зобов'язання перед банками, тим самим провокуючи їх неплатоспроможність перед вкладниками.

Тому одне лише підвищення гарантованої суми відшкодування вкладів і відповідних членських внесків банків у ФГВФО, без посилення захисту прав кредиторів, кардинального поліпшення ситуації з розслідуванням фінансово-економічних злочинів і реальної майнової відповідальності, стане черговим повторенням ситуації, коли хороші платять за поганих: сумлінні банки і платники податків стають заручниками системи, а у виграші виявляються фінансові аферисти і «кидали».

Олександр Саламанін, начальник управління ресурсних і комісійних операцій банку КОНКОРД

Підвищення суми вкладів, які гарантуються ФГВФО матиме позитивний вплив на всі економічні аспекти в країні.

По-перше, це призведе до зростання вкладів населення в банках, тому що гарантія держави в особі ФГВФО буде на велику суму.

По-друге, в структурі банківських вкладів у банківській системі обсяг вкладів в іноземних валютах буде показувати стабільне зростання.

Як наслідок - зростання ресурсної бази в банках сприятиме більш активному кредитуванню як бізнесу так і приватного сектора. У свою чергу, вартість залучених ресурсів буде «тиснути» на ставки кредитування, тому що при таких умовах зниження ставок за строковими вкладами неминуче.

Марина Должикова, начальник сектора розвитку роздрібного бізнесу ОТП Банку

Ми завжди підтримуємо збільшення гарантійної суми. На наш погляд, дана ініціатива позитивно позначиться на ринку. Збільшення суми гарантованого відшкодування за вкладами збанкрутілих банків буде сприяти зміцненню довіри населення до банківської системи і збільшенню припливу коштів на вклади.

Опубліковано на сайті: 16.05.2018

Джерело: http://www.prostobank.ua/


Замовити онлайн

Кредит під заставу

Кредити на карту

Кредит під 0%

Кредит готівкою

Кредитну картку

Видео дня

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что получилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо!


Следить за успехами малыша можно на канале BasketBoy TV. Подписывайтесь!