Які підсумки 2017 року по депозитах населення?

Дізнавався у експертів Prostobank.ua

Марина Дутлова, директор з роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро

Грошово-кредитна статистика за підсумками 2017 року Нацбанком ще не опублікована, тому коректніше буде порівнювати дані за 11 місяців: приріст роздрібних депозитів в 2017 році склав 5,7% проти 4,9% за 11 місяців 2016 року. Драйвером збільшення загального роздрібного портфеля стали депозити в гривні (+ 13,1%), в тому числі кошти до вимоги (+ 21,2%).

Незважаючи на що загальний тренд поступового зниження депозитних ставок продовжився, банківські депозити залишаються найбільш простим, зручним і ефективним інструментом захисту коштів населення від інфляції, особливо в українських реаліях, де фондовий ринок як і раніше несе високі ризики.

Так, на початку 2017 року середня прибутковість річного депозиту в гривні перевищувала 17% річних згідно UIRD - Українському індексу ставок по депозитах фізичних осіб, які розраховує агентство «Thomson Reuters» на підставі ставок ТОП-20 банків. При цьому річна інфляція-2017 оцінюється на рівні 13,6%.

В цілому, тренд відповідності ставки за річним депозитом у гривні до рівня інфляції є економічно обґрунтованим і найбільш імовірним у середньостроковій перспективі.

Що стосується депозитів у валюті, то їх загальний обсяг за 11 місяців незначно скоротився - менш ніж на 1% - за рахунок строкових вкладів, при цьому валютні кошти населення до вимоги зросли майже на 20%.

Сьогодні банки мають вкрай обмежені можливості з розміщення валютних коштів, що і диктує їх стриману цінову політику при залученні валютного фондування: середня прибутковість валютних вкладів за два роки в відносному вираженні «просіла» більш, ніж в два рази. Призначенням вкладів у валюті все більш стає не прибутковість за рахунок високих відсотків, а захист коштів від девальвації.

Опубліковано на сайті: 29.01.2018

Джерело: http://www.prostobank.ua/


Замовити онлайн

Кредити на карту

Кредит під 0%

Кредит під заставу

Кредит готівкою

Кредитну картку

Забавное видео

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что получилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо! Посмотреть все видео малыша можно на канале BasketBoy TV