Які причини появи прибутку у банків в серпні-2017?

У серпні-2017 року був переломлений тренд збиткової діяльності платоспроможних банків - такі банки отримали прибуток у розмірі 3,652 млрд грн. Про що свідчить цей факт? Які причини появи прибутку? - дізнавався у експертів Prostobank.ua

Олена Полтавець, начальник управління ризик - менеджменту Конкорд Банку

На мою думку, банківська система починає відновлюватися після руйнівних наслідків політичної та економічної кризи 2014-2015 р., а також досить жорстких реформаторських дій з боку регулятора в період кризи, в результаті яких ринок покинули 87 банків з 180.

Відновленню прибутковості банківської системи України сприяють такі чинники:

  1. Зменшення збитків за рахунок скорочення загальної кількості банків на ринку. Тобто на ринку залишилися здорові банки, досить капіталізовані, що мають прозору структуру власності, здатні генерувати прибуток.
  2. Скорочення витрат на процес формування резервів під проблемні портфелі, який тривав попередні два роки, в тому числі і в зв'язку з жорсткістю вимог НБУ до контролю за кредитними ризиками і до переходу на міжнародні стандарти щодо формування резервів. На даний момент, більшість банків «зарезервували» свої проблемні портфелі.
  3. Певна економічна стабілізація, а також курс НБУ на підтримку курсу національної валюти, валютну лібералізацію ринку.

Однак, робити остаточні висновки щодо повного «одужання» банківської системи передчасно, тому що запланований НБУ в кінці року перехід на нові стандарти МСФЗ 9 може зажадати доформування резервів під кредитні ризики, а вимоги до капіталізації на 2018 рік - послужити причиною відходу з ринку низки банків, що опинилися неготовими до нових реалій.

Опубліковано на сайті: 09.10.2017

Джерело: http://www.prostobank.ua/

Забавное видео

Фантастические броски этого 2-х летнего карапуза покорили Интернет! А вы так умеете бросать?

Замовити онлайн:

Страховку

Кредити на карту

Iпотечний кредит

Кредит готівкою

Пластикову картку

Автокредит

Банківську комірку

Кредит під 0%

Кредитну картку

Переказ з картки на картку