Яким буде курс обміну готівкового долара і євро в квітні-2018

Дізнавався у банкіра Prostobank.ua

Олег Курінний, Директор Казначейства БАНКУ КРЕДИТ ДНІПРО

В українській відкритій економці курсова динаміка традиційно визначається головним фактором - балансом між попитом на валюту з боку імпортерів і надходженнями експортної виручки, які, в свою чергу, залежать від сезонності і кон'юнктури сировинних товарних ринків. На сьогоднішній день кон'юнктура для ключових товарів українського експорту швидше сприятлива, а що стосується сезонності, то весна - традиційний період зміцнення курсу гривні: з одного боку, аграрії заводять більше валютної виручки для подальшого продажу і отримання гривневого ресурсу для фінансування нового бізнес-сезону, з іншого боку - відбувається сезонне зменшення потреби в енергетичному імпорті.

Також на курсову динаміку впливає ряд локальних календарних і ситуативних чинників:

  • періоди активних фінансових і податкових розрахунків учасників ринку,
  • періоди виплат ПДВ та відповідного зростання гривневої ліквідності в системі,
  • підвищений попит на валюту з боку нерезидентів для виведення дивідендів на початку місяця,
  • рівень інтересу фінансових інвесторів до ринку українських цінних паперів,
  • волатильність долара на світових фінансових ринках,
  • сплески активності готівкового ринку як каталізатор спекулятивних настроїв в обидві сторони.

Дії регулятора на валютному ринку спрямовані на нівелювання пікових курсових дисбалансів, інструментарій визначається в залежності від ступеня їх гостроти.

Відсутність аукціонів і незначні обсяги угод в форматі запиту кращого курсу за останні два тижні свідчать про те, що ринок переважно самостійно перетравлює надлишки попиту і пропозиції, ситуація є керованою і робочою, причин для паніки і пошуку «зради» не спостерігається.

На останньому аукціоні 27 березня Мінфін розмістив ОВДП на 2,7 млрд грн, з них 81% - з терміном обігу 245 днів, а також на 669,5 млн, з них 61% - на 203 дні. Активний приплив капіталу нерезидентів в ОВДП несе певні ризики, властиві «гарячому» капіталу і можливостям його настільки ж активного відтоку, але на сьогоднішній день вони не є суттєвими.

Опубліковано на сайті: 02.04.2018

Джерело: http://www.prostobank.ua/


Замовити онлайн

Кредитну картку

Кредити на карту

Кредит під 0%

Кредит готівкою

Кредит під заставу

Забавное видео

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что получилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо! Посмотреть все видео малыша можно на канале BasketBoy TV