Який прогноз готівкового курсу долара і євро до гривні на березень-2018

Опитував експертів Prostobank.ua

Олег Курінний, Директор Казначейства Банку Кредит Дніпро

Ключовим фактором впливу на курс в українській відкритій економці є динаміка надходжень експортної виручки - головного джерела притоку валюти в країну, яка, в свою чергу, залежить від сезонності і кон'юнктури сировинних товарних ринків. Навесні ці фактори будуть працювати на користь зміцнення курсу гривні, як і сезонне зменшення потреби в енергетичному імпорті.

Істотний вплив на курс будуть також мати такі фактори:

  • подальший хід співпраці з МВФ та іншими міжнародними фінансовими організаціями на тлі збільшення виплат з обслуговування зовнішнього держборгу,
  • рівень гривневої ліквідності, який є ресурсом для активізації спекулятивних коливань,
  • внутрішні і зовнішні політичні ризики,
  • турбулентність долара на світових ринках.

Коридор курсу долара на березень становить 27 - 27,5 грн / долар США, в разі помірного прояву внутрішніх і зовнішніх ризиків.

Курс гривні до євро є похідним від ринку Forex і залежить від співвідношення пари євро / долар на світових ринках.

Ростислав Синишин, член Правління, директор з ризиків Ідея Банк

25 січня 2018 року Національний банк збільшив облікову ставку з 14,5% до 16%, що започаткувало тренд до зміцнення національної валюти. Збільшення ключової ставки автоматично підняло дохідність депозитних сертифікатів НБУ. В свою чергу Міністерство фінансів також переглянуло ставку за гривневими ОВДП в сторону збільшення. Державні цінні папери стали ще більш привабливими для нерезидентів.

Вони заводили в країну валюту, щоб продати її та розрахуватися за придбані державні облігації, номіновані в гривні. Тим самим нерезиденти збільшували пропозицію валюти на міжбанку, що й стало основним драйвером зміцнення гривні.

Окрім того зміцненню гривні сприяв продаж валюти експортерами, яким була потрібна гривня для сплати податків.

Загалом, за умови відсутності спекулятивних ігор на тему продовження співпраці з МВФ та штучного роздуття панічних настроїв, у короткостроковому періоді очікуваною є стабілізація курсу гривні на сьогоднішньому рівні із ознаками незначного тренду до зміцнення. Підтримку для ревальвації гривні у березні вже можуть створити аграрії, які, готуючись до посівної кампанії,  почнуть продавати валюту. Збереження зацікавленості нерезидентів гривневими ОВДП також збільшить пропозицію валюти на ринку та сприятиме міцності гривні. І третій важливий фактор, який позитивно впливатиме на вартість гривні відносно долара – це котирування долара на міжнародних ринках відносно інших валют. Принаймні в найближчому майбутньому прогнозується збереження тенденції слабкого долара відносно європейської валюти.

Очікуваним діапазоном курсових коливань на березень є 26,8-27,5 гривень за американський долар із ситуативними відхиленнями +/-10% від нього залежно від переважань тих чи інших визначників курсу. Зокрема можливе ситуативне послаблення гривні в першій половині місяця у зв’язку із відшкодуваннями Держказначейством ПДВ, а також відкладеним попитом населення та бізнесу, що створить додатковий тиск на валютному ринку.

Олег Ропяк, начальник управління дилінгових операцій Банку ПІВДЕННИЙ

Курс, під впливом сезонних факторів і проведеної НБУ монетарною політикою, повинен знижуватися. Швидше за все, березень ми проведемо в торговому діапазоні 26,5-27,00, з можливими невеликими проколами цих кордонів в ту чи іншу сторону.

Опубліковано на сайті: 05.03.2018

Джерело: http://www.prostobank.ua/


Замовити онлайн

Кредит готівкою

Кредитну картку

Кредити на карту

Кредит під 0%

Кредит під заставу

Видео дня

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что получилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо!


Следить за успехами малыша можно на канале BasketBoy TV. Подписывайтесь!