Чи достатньо представлена POS-терміналами торговельна мережа України?

Ервін Мамутов, керівник управління розвитку мережі відділень Sky Bank

Згідно з даними НБУ, кількість POS-терміналів за 9 місяців 2017 року зросла на 10,2% і на 1.10.2017 склала 241,6 тис., А кількість підприємств торгівлі і сфери послуг, що надають клієнтам можливість безготівкового розрахунку картою склала 165 тис. од. Чи достатньо такої кількості для України? Як йдуть справи з покриттям POS-терміналами території України? - дізнавався у експертів Prostobank.ua

Інфраструктура для безготівкових розрахунків розвивається динамічно, але нерівномірно по всій Україні. Так, у великих містах і обласних центрах попит на безготівкові розрахунки задоволений максимально. Деякі банки пропонують навіть «чайові» в закладах HoReCa залишати, списуючи кошти з карти. Тоді як у віддалених від центру містах і невеликих населених пунктах можливості розрахуватися карткою куди скромніші.

Також в Україні безготівкова оплата товарів та послуг відбувається не тільки через POS-термінали в торгових точках, але і через інтернет-еквайринг, депозитні термінали (з опцією cash in).

Карта покриття POS-терміналами буде збільшуватися, адже цьому сприяє довгострокова політика НБУ, який планомірно знижує частку готівки в обороті. Так, з початку 2017 р максимальна сума розрахунків готівкою з фізичними особами знизилася в три рази до 50 тисяч гривень. Згідно з Комплексною програмою розвитку фінансового сектора України до 2020 р., частка готівки в ВВП продовжить скорочуватися.

Опубліковано на сайті: 22.11.2017

Джерело: http://www.prostobank.ua/


Замовити онлайн

Кредитну картку

Кредит під заставу

Кредити на карту

Кредит готівкою

Кредит під 0%

Видео дня

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что получилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо!


Следить за успехами малыша можно на канале BasketBoy TV. Подписывайтесь!