Електронні гроші в Україні та українському інтернеті

Які види електронних грошей існують в Україні? Які переваги та недоліки електронних грошей? Скільки коштує електронний переказ грошей в різних системах? Відповіді на ці питання в огляді основних систем електронних грошей в Україні.

Покупки товарів та послуг (як і заробіток) за допомогою інтернету стають нормою. Для фінансових операцій в Мережі, крім традиційних банківських пластикових карток, використовують різноманітні системи електронних грошей.

Найпопулярнішими в українському сегменті мережі інтернет (про це свідчить кількість реєстрацій) є такі системи електронних грошей: Webmoney, Яндекс.деньги, RBK Money, Ukrmoney, Інтернет.гроші, E-Gold і Paypal.

"Простобанк Консалтинг" з'ясував, як працюють ці електронні системи, який розмір комісії стягуються зі споживачів за електронний переказ грошей, які переваги та недоліки електронних грошей і для яких фінансових операцій краще всього підходить той чи інший сервіс.

Електронні гроші Webmoney Transfer

Історія системи електронних грошей Webmoney Transfer налічує майже 10 років. Сьогодні - це найбільш популярний сервіс у своєму роді серед користувачів не тільки в Україні, але й у більшості країн СНД (всього в системі близько 5 млн. реєстрацій). Велика кількість інтернет-магазинів інтегровано з Webmoney, що практично гарантовано забезпечує клієнтуру. Але головним чинником отримання популярності сервісу є ранній старт діяльності та перевірена безпека платежів.

Кожен, хто реєструється в системі Webmoney, отримує електронний гаманець. Для доступу до нього необхідно встановити програму WM Keeper Classic або ж працювати через веб інтерфейс WM Keeper Light, використовуючи при цьому захищене з'єднання. В системі доступно кілька електронних валют, які еквівалентні "паперовим" грошам. Серед них WMZ (долар США), WMR (російський рубль), WMU (українська гривня).

Способів поповнити або перевести в готівку кошти в Webmoney існує досить багато: обмінні пункти, електронні кіоски, інтернет-сервіси обміну валют.

При здійсненні електронного переказу грошей з користувача стягується комісія в розмірі 0,8%, але не менше одного цента. Комісія знімається з гаманця додатково, а кореспондент (одержувач) отримує зазначену суму повністю.

Електронні гроші Яндекс.деньги

Система електронних грошей - плід праці російського пошукової системи Яндекс, завдяки чому і завоювала певну популярність. Для українського користувача система не особливо зручна, оскільки призначена для резидентів Російської Федерації, до того ж існує прив'язка електронних грошей до російського рубля.

Тим не менш, багато наших співвітчизників успішно користуються Яндекс.деньги. Причин тому може бути декілька: співробітництво з різними сервісами Яндексу (в тому числі системою пошукової реклами Яндекс.директ), купівля товарів та послуг у російському сегменті інтернету.

Так само, як і у випадку з Webmoney, користуватися системою можна двома способами: за допомогою спеціального програмного забезпечення та веб інтерфейсу.

Комісія за електронний переказ грошей становить 0,5% від загальної суми транзакції.

Електронні гроші Rbkmoney

До недавнього часу сервіс називався Rupay. Ребрендинг пов'язаний зі входженням у холдинг РБК. Сервіс інтегрує в собі кілька платіжних систем (різні електронні гроші можна обмінювати всередині системи). Поповнити рахунок можна за допомогою зовсім різних електронних валют. Інші способи (служби грошових переказів, електронні кіоски, банкомати) доступні тільки на території Росії. Вивести кошти можна через електронні обмінні сервіси або рахунок в російському банку.

Система, в основному, орієнтована на російського користувача, тому, як і Яндекс.деньги, прив'язана до рубля. Всі транзакції виробляються через захищене з'єднання, без застосування додаткових програм.

За платежі Rbkmoney бере комісію в розмірі 0,3% з розширеного гаманця (потребує паспортні дані) і 0,5% від стандартного.

Електронні гроші Ukrmoney

Українська система електронних грошей, яка з'явилася лише 2 роки тому. Важливою особливістю сервісу є тісна співпраця з "Приватбанком", який надає можливість поповнення електронного рахунку та виведення коштів через свої відділення й карти. Також всі активи користувачів системи Ukrmoney підкріплені реальними рахунками в "Приватбанку". А щоб персоніфікувати електронний рахунок (це слід зробити, якщо загальний баланс коштів становитиме понад 1000 гривень), необхідні документи треба надати саме в "Приватбанк».

Тим, хто зареєструвався в системі, надається чотири рахунки одночасно: у гривнях, рублях, доларах та євро. Управляти рахунком можна з будь-якого комп'ютера (ніяких додаткових програм встановлювати не потрібно).

Електронні перекази грошей всередині системи:

 

  • на операції до 100 грн. (еквівалент у дол. США, євро) - 0,10 грн.+ 1%
  • на операції понад 100 грн. (еквівалент у дол. США, євро) - 0,10 грн+0.7%

Електронні гроші Інтернет.Деньги

За допомогою Інтернет.Деньги можна здійснювати різні фінансові операції в Україні: оплачувати мобільний зв'язок, робити покупки у вітчизняних інтернет-магазинах, погашати комунальні платежі тощо. Виведення грошей з системи і поповнення рахунку не є складною задачою - сервісів, що надають подібні послуги, вистачає як в інтернеті, так і оффлайн.

Щоб почати користуватися сервісом, достатньо встановити програму Інтернет.Гаманець (вона не прив'язана до конкретного комп'ютера, тому легко переноситься на знімних пристроях).

Вартість кожної операції усередині системи коливається від 0 до 0,5% від загальної суми транзакції.

Електронні гроші E-gold

Одна з найбільш популярних платіжних систем в світі. Електронні гроші - еквівалент трiйських унцій, які забезпечуються дорогоцінними металами в європейських та американських банках.

Користуватися сервісом можуть жителі різних країн - ніяких обмежень в цьому плані не існує. Це і є головна вигода для українських користувачів - з допомогою E-gold можна здійснювати покупки або продавати що-небудь за кордоном.

Ще одна особливість системи - анонімність, тобто всі здійснені транзакції не залишають зайвих слідів. Саме цією можливістю часто користуються шахраї зі всього світу (останнім часом репутація E-gold істотно постраждала через це).

Користувачеві E-gold доводиться платити не тільки за електронний переказ грошей (1%, але не більше 50 центів), але й за зміст самого рахунку - 1% від суми щорічно.

Система електронних грошей Paypal

Paypal - найбільша електронна платіжна система, в якій зареєстровано понад 150 млн. рахунків у всьому світі. Належить вона компанії ebay і тісно інтегрована з відомим інтернет аукціоном. Саме ця причина змушує більшість користувачів СНД заводити собі рахунки в Paypal. Зараз українці можуть тільки реєструватися в системі та вносити кошти для проведення подальших операцій. З виведенням грошей справа складніша - сервіс не надає такої послуги для наших громадян. Тим не менше, існують компанії, які можуть анонімно відкрити банківський рахунок у США. А через нього вже можна без проблем перевести кошти в готівку.

Стрімкий розвиток електронної комерції сприяє появі нових та розвитку існуючих видів електронних грошей. У їх різноманітті потрібно вибрати ті, які максимально відповідають вашим потребам. Скажімо, якщо ви маєте намір робити покупки через іноземні аукціони та магазини, безумовно, варто відкрити рахунок в E-gold або Paypal. Для більшості покупок у вітчизняних та російських інтернет-магазинах підійде Webmoney. А у випадку якщо ви вирішили всерйоз зайнятися комерцією в Мережі, гаманці слід завести відразу в декількох системах.

Опубліковано на сайті: 24.07.2008

Автор: Іван Пилипенко

Джерело: http://www.prostobank.ua/

Замовити онлайн:

Кредит під 0%

Банківську комірку

Кредитну картку

Пластикову картку

Кредити на карту

Переказ з картки на картку

Автокредит

Кредит готівкою

Iпотечний кредит

Страховку