Українці зможуть заощадити близько 20% вартості послуг на опалення, - Зубко

Протягом опалювального сезону українці зможуть заощадити близько 20% вартості послуг з централізованого опалення. Про це сказав віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко.

За словами глави відомства, це стало можливим завдяки змінам у порядку нарахування плати за послуги з централізованого опалення для населення, які розробило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Згідно з розробленою фахівцями Міністерства методології, відтепер основними факторами, які визначають розмір щомісячної плати за послуги з централізованого опалення є:

  • Фактична температура зовнішнього повітря в розрахунковому місяці (чим тепліше місяць, тим менше плата за послугу в розрахунковому місяці, і навпаки);
  • Тривалість опалювального сезону і середньозважена річна витрата теплової енергії протягом опалювального сезону, які враховані у встановлених уповноваженим органом тарифах на послуги з централізованого опалення для конкретного виконавця, що надає послуги у відповідному населеному пункті;
  • Фактична кількість днів надання послуги в розрахунковому місяці;
  • Календарна кількість днів у розрахунковому місяці.

“Ми створюємо умови, в яких комунальники повинні працювати так само, як роблять їх європейські колеги, незважаючи на прогноз погоди і не спалюючи дорогоцінні енергоресурси в повітря. Практику, коли громадяни платили за взяті “зі стелі” цифри, ми припиняємо. Також доводжу до загального відома, що нові правила будуть діяти з 19 грудня, коли і були прийняті зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 № 630 “, – додав Г. Зубко.
Г.Зубко зазначив, що за надані в грудні 2015 року послуги з централізованого опалення, плата споживачам таких послуг буде нараховуватися в період, коли набрала чинності відповідна постанова Кабміну.

“Враховуючи те, що розрахунковим періодом є календарний місяць, Мінрегіон вже звернув увагу обласних та Київської міської державних адміністрацій, що плата за послуги з централізованого опалення за грудень 2015 року має нараховуватися споживачам за новою методологією”, – додав він.

Опубліковано на сайті: 06.01.2016

Джерело: http://unn.com.ua/

Замовити онлайн:

Кредити на карту

Кредит готівкою

Переказ з картки на картку

Банківську комірку

Пластикову картку

Страховку

Автокредит

Iпотечний кредит

Кредит під 0%

Кредитну картку