Що таке франшиза в автострахуванні

На страховому полісі з франшизою можна заощадити гроші і час, але їздити доведеться акуратніше. Давайте розглянемо докладніше, що таке франшиза і яку франшизу слід вибирати при автострахуванні.

У клієнтів практично всіх страхових компаній є можливість трохи заощадити при покупці поліса - можна оформити страховку з франшизою. Про те, що таке франшиза в автострахуванні КАСКО і скільки вона коштуватиме автовласникові, розповідає начальник управління автострахування ВСАТ "Росія" Сергій Сидоров.

Франшизу можна розглядати як безумовне зобов'язання з боку cтрахувальника компенсувати за рахунок власних коштів частину заподіяного збитку у встановлених випадках і у встановленому розмірі. Франшиза в автострахуванні може бути умовна і безумовна.

У разі встановлення договором страхування безумовної франшизи при виплаті страхового відшкодування сума відшкодування у будь-якому випадку розраховується за вирахуванням розміру франшизи. У ряді випадків через те, що розрахована сума страхового відшкодування покривається франшизою, cтрахова компанія взагалі нічого не виплачує страхувальнику.

Наведу приклад: встановлена безумовна франшиза у розмірі 5% від страхової суми 10 тисяч доларів, тобто 500 доларів. Збиток у ДТП склав 1 200 доларів. Тоді клієнтові виплатять 1 200 - 500 = 700 доларів.

Умовна франшиза: у цьому випадку страхувальник бере на себе зобов'язання компенсувати за свій рахунок збитки, які не перевищують встановленої франшизою суми. В тому випадку, якщо розмір збитку перевищує зазначену суму, страхова компанія буде компенсувати заподіяний збиток у повному обсязі.

Наприклад: договором страхування встановлено умовна франшиза в 500 доларів. Всі збитки до 500 доларів страхувальник буде компенсувати за свій рахунок. В тому випадку, якщо збиток складе 600 доларів, страхова компанія компенсує всі 600.

Сума франшизи може бути визначена у відсотках від страхової суми або в абсолютному (грошовому) значенні. У ряді випадків франшиза може бути встановлена в розмірі 1 відсотка від суми заподіяного збитку.

Договори з франшизою оформляють за бажанням клієнта практично всі автострахувальники. Найчастіше зустрічаються договори з безумовною франшизою. З низки договорів страхова компанія в обов'язковому порядку встановлює франшизу - наприклад, за договорами, де ризик отримання дрібних пошкоджень високий.

При покупці поліса з франшизою дійсно можна заощадити. Починаючи з певного розміру франшизи, вартість договору страхування починає зменшуватися. До того ж клієнт заощаджує час, не оформляючи купу довідок заради пари подряпин. А тим, кому шкода грошей навіть на дрібний ремонт, доведеться їздити акуратніше. Але і це для автовласника скоріше плюс.

Опубліковано на сайті: 06.09.2007

Джерело: http://www.credit.ru

Замовити онлайн:

Кредити на карту

Банківську комірку

Автокредит

Пластикову картку

Кредитну картку

Кредит готівкою

Страховку

Iпотечний кредит

Переказ з картки на картку

Кредит під 0%