Грошові перекази з Польщі в Україну в коментарях експерта

За даними НБУ за 2017 рік найбільшу частку в переказах іноземної валюти в Україну зайняв напрямок з Польщі - 33,6%. При цьому 95% (а це $ 2,962 млрд) всіх грошей з Польщі надходить в Україну неформальними каналами. Які формальні канали з найнижчою комісією Ви могли б порекомендувати? - запитував банкіра Prostobank.ua

Олександр Стецко, начальник Управління розвитку продуктів і проектів роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро

Грошові перекази з Польщі зросли в 2017 році за обсягами на 57%, перевищивши 3 млрд доларів і лідирують в географічній структурі вхідних переказів цілком закономірно, тому що саме Польща є головною країною працевлаштування українських заробітчан: Мінсоцполітики Польщі оцінює кількість українців що там працювали в 2017 році в майже 1 млн. чоловік, при вдвічі більшій кількості запитів на працевлаштування.

Основними валютами переказів є злотий (43%) і долар США (42%), на євро припадає близько 9%.

За оцінкою Національного банку Польщі близько 17% коштів передаються в Україну через міжнародні платіжні системи: Western Union, MoneyGram та інші. Також використовуються SWIFT-перекази з рахунку на рахунок або з карти на карту.

Висока частка неформальних каналів надходження коштів пояснюється не тільки їх меншою вартістю, але і переважно короткостроковим характером трудової міграції - в основному працівники самі привозять зароблені кошти або передають їх з колегами які вирушають раніше.

Опубліковано на сайті: 25.04.2018

Джерело: http://www.prostobank.ua/


Замовити онлайн

Кредит готівкою

Кредит під заставу

Кредитну картку

Кредити на карту

Кредит під 0%

Видео дня

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что получилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо!


Следить за успехами малыша можно на канале BasketBoy TV. Подписывайтесь!