Як виглядає ринок грошових переказів в 2017 році? - думка експертів

Які основні тенденції на ринку грошових переказів можна виділити? - дізнавався у банкірів Prostobank.ua

Олена Деркач, провідний експерт сектора розвитку роздрібного бізнесу ОТП Банку

Ринок грошових переказів в 2017 році буде відрізнятися від ринку 2016 в основному за рахунок зміни динаміки в переказах з/в Росію. Росія була лідером за обсягом грошових переказів що направляються в Україну. До недавнього часу частка переведених з РФ коштів становила 37,6% в загальному обсязі таких переказів. За даними НБУ в 2016 році, українці отримали з Росії $ 935,5 млн (у еквіваленті).

У зв'язку з забороною в Україні роботи російських систем грошових переказів «Золота корона», «Юністрім», «Анелік», «Колібрі», «Лідер» і «Blizko», а також відповідними обмеженнями з боку Росії, кількість переказів між двома країнами продовжує скорочуватися.

Зручність систем грошових переказів полягає в тому, що для такого переказу потрібен тільки паспорт і гроші - немає необхідності відкривати банківський рахунок і проходити ідентифікацію. Відхід з цього ринку міжнародних систем грошових переказів направить грошові платежі в інші платіжні канали. Найближчим аналогом такої простої схеми є поштові грошові перекази.

Тенденція до того, що заходити в Україну через системи грошових переказів коштів буде в рази більше, ніж відправлятися за межі країни, збережеться.

 

Марина Ревуцька, заступник директора департаменту роздрібного бізнесу - начальник управління організації пасивних і касових операцій Ощадбанку

Перекази з-за кордону - найбільш затребувані: щорічно українці отримують з інших країн в п'ять разів більше коштів, ніж переводять за кордон. Найпопулярніший спосіб відправити гроші в Україну з-за кордону - за допомогою міжнародних систем грошових переказів.

За оцінками експертів, ринок грошових переказів почне різко скорочуватися з-за кордону в Україну і з України. Дана ситуація пов'язана з введенням Україною санкцій проти російських систем переказів. У березні 2017 Держдума РФ внесла поправки в закон "Про національну платіжну систему", які вступили в силу в кінці квітня і якими ввелись обмеження на грошові перекази з Російської Федерації в Україну, що проводяться без відкриття банківського рахунку. Введення відповідних санкцій спричинило перерозподіл потоків грошових переказів між міжнародними системами. Але незважаючи на ситуацію, що склалася, ринок грошових переказів продовжує розвиватися. Системи грошових переказів, як міжнародні, так і внутрішньодержавні, продовжують збільшувати обсяги. У першому кварталі 2017 року обсяги переказів зросли на 10% в порівнянні з тим же періодом 2016 року.

Артем Сімейнов, директор департаменту роздрібного бізнесу Банку ПІВДЕННИЙ

У 2017 р збереглася тенденція: в Україну надходить в 8 разів більше коштів, ніж здійснюється переказів за межі країни. При цьому, найбільша питома вага переказів припадає на перекази всередині України, приріст по яким згідно з даними НБУ склав + 30% в порівнянні з аналогічним періодом 2016 р.

Основні тенденції ринку:

  • вихід з ринку СГП з російським капіталом
  • розвиток СГП, платіжними організаціями яких є резиденти.

Олександр Саламанін, начальник управління ресурсних і комісійних операцій Конкорд Банку

Ринок грошових переказів в Україні, як міжнародних так і внутрішньодержавних, за 2017 рік без істотних змін.

Ключові гравці міжнародних переказів Western Union і Money Gram своїх лідируючих позицій не втратили.

Динаміка внутрішньодержавних переказів показує поступове зниження, що свідчить про переміщення ресурсів в сторону безготівкових переказів.

На ринок міжнародних переказів може вплинути тільки прихід сильного гравця, а так як такого немає, то і баланс ринку залишиться незмінним.

На мою думку, до кінця 2017 року, слід очікувати поступового зміщення в сторону переказів у національній валюті через платіжні термінали.

Опубліковано на сайті: 09.08.2017

Джерело: http://www.prostobank.ua/

Забавное видео

Фантастические броски этого 2-х летнего карапуза покорили Интернет! А вы так умеете бросать?

Замовити онлайн:

Автокредит

Страховку

Кредит готівкою

Кредитну картку

Кредити на карту

Переказ з картки на картку

Iпотечний кредит

Банківську комірку

Пластикову картку

Кредит під 0%