УКРГАЗБАНК став першим українським учасником Коаліції лідерів у сфері тарифікації викидів вуглецю (CPLC)

УКРГАЗБАНК увійшов до Коаліції лідерів у сфері тарифікації викидів вуглецю (CPLC) і став першим партнером від України, який посилить підтримку в залученні додаткових ресурсів для країни, що необхідно для створення системи ціноутворення на викиди парникових газів.

Приєднання до CPLC відбулося 24 травня в рамках Глобального кліматичного форуму Innovate4Climate у Франкфурті.

Участь державного Банку в цьому проекті допоможе реалізувати цілі Коаліції в Україні, дозволить використовувати власний досвід і ознайомитися з кращими світовими практиками у сфері ціноутворення на викиди вуглецю. Банк як партнер  буде брати участь в питаннях ціноутворення на вуглецеві викиди в бізнес-спільноті та пропонуватиме свої рішення для поліпшення системи ціноутворення, що посприяє розвитку ринку «зеленого» фінансування.

Система ціноутворення на викиди парникових газів (вуглецеве ціноутворення), спрямована на стимулювання «зелених» інвестицій приватного сектора, здатна забезпечити необхідні темпи розвитку відновлюваних джерел енергії та підвищення енергоефективності України, економіка якої є однією з найбільш енергоємних у світі. Тільки для досягнення національних цілей щодо підвищення енергоефективності потрібно не менше 35 мільярдів євро інвестицій.

УКРГАЗБАНК у співпраці з IFC почав розвиток еко-банкінгу ще в 2016 році. Уже через рік Банк став лідером «зеленого» фінансування в Україні. На рахунку УКРГАЗБАНКУ більше 300 проектів для великих корпоративних клієнтів і МСБ на суму близько 360 мільйонів євро. Під час форуму Голова Правління УКРГАЗБАНКУ Кирило Шевченко зазначив, що для досягнення національних «зелених» цілей необхідно ще більших зусиль. «Україні потрібні не мільйони, а мільярди доларів «зелених» інвестицій. І вирішальним тут може бути впровадження вуглецевого ціноутворення, спрямованого на стимулювання інвестицій приватного сектора в проекти скорочення викидів (проекти щодо пом'якшення наслідків зміни клімату)», - підкреслив Кирило Шевченко.

«Ми вже реєструємо скорочення викидів парникових газів в проектах, профінансованих УКРГАЗБАНКОМ. Банк робить оцінку екологічних і соціальних ризиків кредитних проектів і активно співпрацює з регулюючими органами у сфері розвитку фінансування проектів зі скорочення викидів. Ми також працюємо над стратегією оцінки, скорочення і заміщення викидів від нашої власної діяльності. Ми впевнені, що співпраця і підтримка з боку учасників CPCL допоможе нам розвивати і відкривати нові проекти, допомагати іншим українським банкам і комерційним компаніям у впровадженні вуглецевих цін зі своєї власної діяльності», - зазначив Голова Правління УКРГАЗБАНКУ.

Кирило Шевченко переконаний, що вуглецеве ціноутворення буде стимулювати розвиток «зелених» технологій та інноваційних проектів на ринку, впроваджуючи нові, низьковуглецеві фактори економічного зростання в Україні. «Наша діяльність щодо оцінки викидів парникових газів для проектів, що фінансуються банком, і співпраця з регулюючими органами для реалізації оптимального ціноутворення на викиди вуглецю, може стати моделлю для інших банків і компаній для досягнення цілей Коаліції в Україні», - зазначив він.

Коаліція лідерів у сфері тарифікації викидів вуглецю (CPLC) - це унікальна ініціатива, що об'єднує державний і приватний сектор з метою впровадження ефективних стратегій ціноутворення на вуглець, які підтримують конкурентоспроможність, створюють робочі місця, заохочують інновації та забезпечують істотне скорочення викидів.

Коаліція була сформована на Саміті Організації Об'єднаних Націй з питань клімату в 2014 році, де 74 країни і понад 1000 компаній висловили підтримку ціноутворення на вуглець. Офіційний початок роботи Коаліції відбувся на COP21 в Парижі в грудні 2015 року.

25.05.2018

Ліцензія НБУ № 123 від 06.10.2011

 

Опубліковано на сайті: 25.05.2018

Джерело: http://www.prostobiz.ua/spravochniki/banki/id/239


Замовити онлайн

Кредит під 0%

Кредит готівкою

Кредит під заставу

Кредити на карту

Кредитну картку

Видео дня

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что получилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо!


Следить за успехами малыша можно на канале BasketBoy TV. Подписывайтесь!