Як уникнути шахрайства з платіжними картами

За даними кіберполіції, найбільш поширені в Україні види кібершахрайства в сфері електронних платежів і карткових розрахунків - скімінг, вірусне зараження банкоматів, Black-Box атаки і несанкціоноване списання коштів з допомогою онлайн-банкінгу. Як власникам карт можна їх уникнути? - дізнавався у експертів Prostobank.ua

Ярослава Захарченко, начальника сектора моніторингу та розслідування шахрайських операцій ОТП Банку

Найпоширенішим видом шахрайства на поточний момент є метод соціальної інженерії. Шахрай, увійшовши в довіру (наприклад, представившись співробітником банку), випитує реквізити карти або змушує провести операцію з переказу коштів зі своєї карти на карту шахрая.

Часто даний метод використовують шахраї при купівлі / продажу лотів на онлайн-аукціонах. У таких випадках у відносинах з покупцями потрібно бути уважним, щоб не потрапити на виверти шахраїв. Після повідомлення покупцеві номера карти для переказу коштів, ніяких додаткових дій, особливо ініційованих покупцями, проводити не потрібно. Для здійснення переказу на карту достатньо лише номера карти, більше нічого робити або повідомляти не треба, навіть підтверджувати отримання переказу, а тим більше не слід відправляти коди з СМС або підходити до АТМ для введення коду. Для перевірки отримання коштів на карту необхідно дзвонити в Інформаційний центр банку або робити це самостійно через інтернет-банкінг.

В цілому, найбільш простими способами убезпечити себе - є:

  • підключення послуги СМС-інформування, яке дозволить цілодобово контролювати операції по своїй платіжній картці;
  • підключення сервісу 3DSecure, додатковий рівень безпеки для карт, двофакторної аутентифікації користувача. І інформація в СМС, яка повинна насторожити Pidtverdit oplatu v interneti na sumu *** UAH. Nikomu ne peredavaite tsei parol: *****. Pratsivnyky Banku ne zapytuiut parol. 044 4900526
  • підключення інтернет-банкінгу для самостійного контролю і управління картковим рахунком - зокрема, своєчасного блокування карти в разі потреби, забезпечуючи збереження коштів;
  • І найочевидніше: ніколи не зберігайте дані платіжного засобу на електронних або паперових носіях і не передавайте картку або її інформацію стороннім особам.

Михайло Лабунський, заступник начальника управління ризик-менеджменту Банку Кредит Дніпро

Існує багато способів шахрайства з платіжними картами, найбільш вірний шлях їх уникнути - бути проінформованим і зберігати пильність. На жаль, український власник платіжної картки часто все ще дуже довірливий і занадто самовпевнений, ігноруючи елементарні правила безпеки. Позитивна тенденція, звичайно ж, спостерігається: клієнти вже перестали писати ПІН-код на платіжній картці або зберігати його разом з картою, але як і раніше охоче в телефонному режимі озвучують дані своєї платіжної карти, код підтвердження переказу, пароль до інтернет-банкінгу, що не встановлюють антивірус на ПК, соромляться прикривати клавіатуру банкомату при введенні ПІН-коду.

Ми велику увагу приділяємо інформуванню клієнтів про правила безпеки використання платіжної картки. Користуючись нагодою, хотілося б ще раз акцентувати увагу на елементарних правилах:

  • не розголошуйте кому б то не було свої персональні дані і / або дані платіжної карти;
  • не випускайте з поля зору платіжну карту при розрахунку в торгово-сервісних підприємствах;
  • розраховуєтесь карткою тільки на перевірених Інтернет-сайтах;
  • якщо при користуванні банкоматом викликають підозру якісь його деталі, їх можна і потрібно перевірити ще раз, не побоюючись що-небудь пошкодити, тому що всі банкомати досить міцні і антивандальні.

Анна Огородняя, начальник відділу моніторингу карткових операцій банку КОНКОРД

Від скіммінгу особливо не врятуватися, скіммер побачити практично неможливо, але ми радимо клієнтам, міняти свій пін-код хоча б раз в три місяці, також при введенні пін-коду закривати його рукою, щоб встановлена шахраями камера не змогла його розпізнати.

За Black-Box атакам, потрібно захищати софти банкомату, є компанії які встановлюють ПО для банкоматів по контролю цілісності (напр. Checker ATM Seckurity SSI).

  1. Звернути увагу на шифрування зв'язку з дозатором
  2. На контроль цілісності.

За CNP Фродо: обов'язково усвідомити, що не можна заходити на неперевірені сайти, не варто гнатися за більш дешевими комісіями, є ризик потрапити на фішинговий сайт, де будуть прочитані дані по карті, а потім її роздрукують і знімуть гроші.

Чи не говорити ніколи ніяких даних по карті стороннім особам, навіть якщо представляються Службою Безпеки банку. Сказати можна тільки номер і ВСЕ! Чи не диктувати коди з СМС і паролі!

Опубліковано на сайті: 12.02.2018

Джерело: http://www.prostobank.ua/


Замовити онлайн

Кредитну картку

Кредит під заставу

Кредит під 0%

Кредити на карту

Кредит готівкою

Видео дня

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что получилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо!


Следить за успехами малыша можно на канале BasketBoy TV. Подписывайтесь!