Чому українці брали більше кредитів в новорічні свята?

Портфель гривневих кредитів фізособам за січень 2018 року зріс на 3,9% - до 107,04 млрд грн. Велику частину цього приросту забезпечило споживче кредитування. З чим пов'язаний такий приріст? - опитував експертів Prostobank.ua

Ігор Жмуренко, начальник сектора розвитку кредитування і страхування ОТП Банку

Перш за все, в січні виріс курс долара. І якщо говорити про товарні- і авто кредити, об'єкти кредитування яких за своєю суттю є імпортом, то виросли і ціни на них. В наслідок зростання середнього чека закономірно виріс і портфель.

Другим фактором є «передноворічний» відкладений попит, який припав на свята / вихідні дні січня, і був підкріплений готовністю споживача купувати.

Олександр Стецько, начальник Управління розвитку продуктів і проектів роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро

Короткострокове споживче кредитування залишається драйвером зростання роздрібного кредитного портфеля банків. Затребуваність споживчих кредитів у населення пояснюється поступовим зростанням платоспроможності і запитів, а також підвищенням фінансової грамотності, розумінням зручності кредитів як інструменту «швидкої фінансової допомоги» для реалізації планів.

На відміну від періоду буму споживчого кредитування 2007-2008 років зараз українці стали більш прагматичними і більше беруть кредити на поточні життєві потреби - ремонт, побутову техніку, навчання, лікування, ніж так звані «лакшері-кредити» на статусні предмети - дорогі телефони, ноутбуки , техніку.

Для банків короткострокове споживче кредитування цікаве можливістю розміщувати в портфель що швидко обертається коротке фондування, яке переважає в їх ресурсній базі: 2/3 роздрібних депозитів розміщені на терміни менше 1 року. Також привертає низький рівень прострочення в порівнянні з автокредитами та іпотекою.

Клієнт може в віддаленому режимі отримати кваліфіковану консультацію про умови кредитування, вибрати зручні йому вид кредиту, термін і суму, оформити заявку і оперативно отримати рішення банку. Залежно від потреб клієнтів, банки пропонують різні види споживчих кредитів: готівкою у відділенні, одноразове перерахування або поновлюваний кредитний ліміт на платіжну карту, пряме перерахування коштів продавцю за товар. Кредитна карта оптимальна, коли потрібні додаткові ресурси для повсякденних безготівкових розрахунків, вона дає регулярний доступ до позикових коштів в рамках кредитного ліміту і гнучкі можливості для їх повернення, в тому числі, без оплати відсотків в пільговий період. Кредит готівкою зручний тим, що клієнт відразу ж отримує всю суму на руки і може використовувати її на свій розсуд на будь-які потреби. Кеш-кредити популярні, враховуючи все ще високу, близько 60%, частку розрахунків готівкою.

При сприятливих економічних умовах потенціал для подальшого зростання ринку дуже високий: в Україні споживчі кредити становлять менше 20% від загального кредитного портфеля банків, для порівняння, в Польщі - 59%.

Опубліковано на сайті: 26.02.2018

Джерело: http://www.prostobank.ua/


Замовити онлайн

Кредит під 0%

Кредити на карту

Кредитну картку

Кредит готівкою

Кредит під заставу

Видео дня

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что получилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо!


Следить за успехами малыша можно на канале BasketBoy TV. Подписывайтесь!