Коли відновиться споживче кредитування і знизяться ставки - думка експертів

Що відбувається з споживчими кредитами? Які тенденції 2017 року в секторі кредитування готівкою? Яка динаміка ставок? Що цікавого чи нового з нецінових параметрів банки змогли запропонувати своїм клієнтам? - дізнавався у банкірів Prostobank.ua

Олег Качмар, начальник сектора розвитку кредитування і страхування ОТП Банку

На ринку готівкових кредитів послідовно відзначається тенденція до збільшення максимальних сум, які видаються і стабільна ціна, яка періодично знижується. Це обумовлено об'єктивною ситуацією на ринку. Обсяг кредитування залежить від попиту. Попит, в свою чергу, залежить від вартості кредитів. Вартість кредитів складається з вартості залучення ресурсів і маржі. Вартість залучення ресурсів залежить від інфляції. Інфляція залежить від успішності монетарної політики НБУ, який обіцяє, що до 2019 року інфляція знизиться приблизно до 6%.

Маржа залежить від конкуренції, яка останнім часом збільшується повільно, але впевнено.

Якщо припустити, що до 2019 року рівень маржі впаде до 3-4%, ми зможемо пропонувати клієнтам кредити під відсотки з однозначного числа. Як говорить міжнародний досвід, з цього і починається зростання кредитування. Так що, об'єктивно очікувати повернення кредитування можна не раніше 2019 року.

Ще одна тенденція була зафіксована за результатами ринкового дослідження, проведеного GfK для Світового банку. Дане дослідження показало, що тільки відносно мала частина населення є кредитоспроможною. При цьому найбільш кредитоспроможними є самозайняті представники молоді (24-29 років), які проживають в північних і західних областях України. Їх дохід дозволяє робити заощадження, і вони позитивно ставляться до позик, розцінюючи кредит як ресурс для підвищення якості життя. Разом з тим, такі клієнти проявляють дуже відповідальне ставлення до позик: шукають інформацію про кращі пропозиції на ринку і оформляють кредит тільки в розмірах, які можуть собі дозволити. Формування такої нової когорти клієнтів дає банкам надію і передумови для подальшої активізації ринкового кредитування.

Олена Острініна, перший заступник голови Конкорд банку

Банки почали боротися за якість портфелів, і на перше місце виходить не тільки обсяг, але і якість споживчих кредитів. Якщо основні гравці продемонструють можливість кредитувати з меншим ризиком, ціна на кредити знизиться. У цьому, очевидно, може допомогти і єдине бюро кредитних історій - кредитний реєстр НБУ, однак поки він не заробив. Нові моделі ми очікуємо після вступу в силу нового Закону України «Про споживче кредитування» з 20 червня 2017 року. У новому законі розширено функції кредитних посередників і агентів, а це - однозначно розширення ринку і нові моделі роботи.

Олексій Пузняк, в.о. з розвитку роздрібного бізнесу Альфа-Банку Україна

У другому кварталі зростання обсягів кредитування прискорилось. При цьому почалося і зниження цін на пропоновані кредити. Поки в основному для більших сум (від 100 тис. грн). З нецінових компонентів нічого цікавого банки не запропонували - все-таки кредит це commodity product. Ви ж не чекаєте кожен квартал новинок від електрокомпаніі в своїх розетках?

Опубліковано на сайті: 19.06.2017

Джерело: http://www.prostobank.ua/


Замовити онлайн

Кредит під 0%

Кредити на карту

Кредитну картку

Кредит готівкою

Кредит під заставу

Видео дня

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что получилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо!


Следить за успехами малыша можно на канале BasketBoy TV. Подписывайтесь!