Кредити готівкою: які підсумки 2017 року?

І чого чекати позичальникам в 2018 році - дізнавався у експерта Prostobank.ua

Олександр Стецько, начальник управління розвитку продуктів і проектів роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро

Сегмент короткострокових споживчих кредитів став в 2017 році драйвером відновлення обсягів роздрібного кредитування. Якщо за 11 місяців зростання обсягів загального роздрібного портфеля склав скромні 2%, то споживчі кредити, без урахування автокредитів, приросли на 14%, їх питома вага в загальному роздрібному портфелі зросла з 56% до 64%. При цьому сегмент коротких споживчих кредитів до року показав зростання на 51%, їх обсяг перевищив 36 млрд грн. Кредити на терміни від 1 до 5 років також показали хорошу динаміку (+ 19%), їх обсяг перевищив 29 млрд грн.

Кредити готівкою, з урахуванням позик на покупку товарів в торгових мережах, становлять понад 40% в структурі роздрібних споживчих кредитів.

Нецільові кеш-кредити дорожче, ніж цільові і карткові, але їх затребуваність продиктована менталітетом позичальників і ринковим середовищем, які багато в чому все ще орієнтовані саме на розрахунки готівкою.

На відміну від періоду буму споживчого кредитування 2007-2008 років зараз українці стали більш прагматичними і більше беруть кредити на поточні життєві потреби - ремонт, побутову техніку, навчання, здоров'я, ніж так звані «лакшері-кредити» на статусні предмети - дорогі телефони, ноутбуки , техніку.

Передумовами для зниження процентних ставок за споживчими кредитами є зниження інфляції і курсова стабільність як необхідні умови для здешевлення ресурсної бази банків і зростання офіційних доходів громадян як запорука збільшення платоспроможного споживчого попиту.

Потенціал для подальшого зростання ринку дуже високий: в Україні споживчі кредити становлять менше 20% від загального кредитного портфеля банків, для порівняння, в Польщі - 59%.

Опубліковано на сайті: 05.02.2018

Джерело: http://www.prostobank.ua/


Замовити онлайн

Кредит готівкою

Кредитну картку

Кредит під 0%

Кредити на карту

Кредит під заставу

Забавное видео

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что получилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо! Посмотреть все видео малыша можно на канале BasketBoy TV