УКРГАЗБАНК: іпотека стала доступнішою

Сьогодні іпотечне кредитування в Україні відроджується – на вулицях міста з'явилися перші бігборди з доступними пропозиціями на іпотеку.

Директор Департаменту роздрібного банкінгу УКРГАЗБАНКУ Юлія Мороз в інтерв’ю виданню НATS розповіла про те, як змінилося в Україні кредитування доступного житла.

- Чому ваш банк вирішив працювати з іпотекою? Більшість банків стверджують, що через високи відсотки кредити на житло не користуються попитом.

Ми не припиняли кредитувати, ні до, ні після кризи. Інше питання, що кредитна ставка після кризи була, не просто нецікава клієнтам, а й, можна сказати, відштовхувала, через високу вартість залучених ресурсів. На початку 2016 року ставки залучення стали поступово знижуватися, відповідно стали знижуватися і кредитні ставки. Ми активізували роботу з забудовниками зі створення спільних партнерських програм, що дозволяє зробити умови придбання нерухомості привабливими для клієнтів. Що стосується попиту, то попит на іпотечні кредити був, є і буде, завдання полягає лише в тому, щоб зробити іпотечні позики доступними. Зараз це стало можливим завдяки партнерським програмам з забудовниками.

- Скільки забудовників беруть участь в програмі?

- На даний момент банк встановив партнерські відносини з більш, ніж 30 компаніями-девелоперами. Ми відкриті для співпраці з новими забудовниками, оскільки володіємо достатнім ресурсом для кредитування і багаторічним досвідом роботи з різними іпотечними програмами.

Однак партнерів відбираємо дуже ретельно, оскільки їх надійність – безпека наших клієнтів. Ми не готові працювати з забудовниками, у яких є обєкти замороженого будівництва, немає досвіду введення в експлуатацію об'єктів власного будівництва, вони не можуть надати повний пакет дозвільної документації або мають негативний фінансовий стан.

Якщо клієнт хоче отримати іпотечний кредит на обєкт, побудований неакредитованою у банку компанією, то така заявка теж буде розглянута, але забудовник однозначно буде перевірятися відповідними службами банку. Серед наших великих партнерів у Києві і області: «Київміськбуд» (_22 об‘єкти),«УКРБУД» (23 об‘єкти)«Інтеграл-Буд» (24 об‘єкти)Royal House (ЖК «Нова Англія»)«НЕО ВІТА» (ЖК «Комфорт Таун»)«ОМОКС» (ЖК «Чайка»), «BIG Девелопмент» (ЖК Петровський квартал, Крюковщина, Нові Теремки); у м. Харьків – «ТРЕСТ ЖИТЛОБУД-1», «ЖИЛБУД-2», у м. Вінниця – з міською радою «Муніципальне житло м. Вінниця», у м. Суми – ТОВ «БВК КОМПАНІЯ «ФЕДОРЧЕНКО».

- Наскільки програма популярна у ваших клієнтів?

- Клієнти, як і раніше, прагнуть купити нерухомість на початковому етапі, коли ціна менша, а знижка на покупку – більша. Крім того, на різних етапах будівництва ціна може підвищуватися, оскільки є ризик підвищення вартості будматеріалів і інших витратних статей забудовника. Саме з цієї причини найбільш популярні програми кредитування на первинному ринку. Новобудови економ-класу у Києві займають більше 50% всього ринку первинного житла. На сьогодні найбільший попит спостерігається на квартири невеликих площ, це обумовлено обмеженою купівельною спроможністю клієнтів.

- Чи є вже якісь показники – скільки людей і за який період взяли кредит на житло? Який термін кредитування, який метраж житла найбільш популярний?

На даний момент банк видає близько 40 кредитів на місяць. Найбільш популярний термін – 10 років. Але, за нашою статистикою, клієнти намагаються платити трохи більше кредитного платежу, щоб швидше закрити кредит. Найбільш затребуваними на ринку первинної нерухомості Києва залишаються квартири з компактними планувальними рішеннями. Покупці шукають варіанти квартир без надлишкових площ – без габаритних балконів і терас, з невеликими, але зручними холами. У Києві, переважно, затребувані однокімнатні квартири площею до 45 кв м, двокімнатні – площею 60-65 кв м, трикімнатні – до 90-95 кв м.

- За умовами програми, основні ризики несе банк, а не забудовник. Чи є якась схема дій на той випадок, якщо людина не зможе вчасно виплачувати кредит?

- Іпотечні операції повязані з цілою низкою ризиків. По-перше, це ризики, які виходять від самого забудовника. Вони пов'язані з відсутністю дозвільної документації на будівництво, ризиком порушення термінів будівництва через брак фінансування, ризиками порушення технічних норм при введенні в експлуатацію та ін.

По-друге, ризики, повязані з девелоперами-шахраями, які не завжди здатні виконати взяті на себе зобов'язання з будівництва об'єкта. Тому при виборі забудовника, якому  покупець нерухомості захоче довірити свої заощадження, слід дуже уважно дослідити його історію і відстежувати процеси, що відбуваються. 

Банк, в даному випадку, несе ризики щодо погашення кредитної заборгованості клієнтом. Якщо у клієнта виникають труднощі з погашенням кредиту, як правило, використовують стандартні механізми реструктуризації. Це може бути відстрочка на певний період або перегляд термінів погашення у бік збільшення і зменшення розміру кредитного платежу. У будь-якому випадку, банку не вигідно вплутуватися в судові відносини з клієнтом і він буде шукати всі можливі рішення, які будуть вигідні як банку, так і клієнту.

Ліцензія НБУ №123 от 06.10.2011

Опубліковано на сайті: 11.10.2017

Джерело: http://www.prostobiz.ua/spravochniki/banki/id/239

Забавное видео

Фантастические броски этого 2-х летнего карапуза покорили Интернет! А вы так умеете бросать?

Замовити онлайн:

Кредит під 0%

Банківську комірку

Страховку

Пластикову картку

Iпотечний кредит

Автокредит

Кредити на карту

Кредит готівкою

Переказ з картки на картку

Кредитну картку