Чим загрожує можливість продажу банками кредитів компаніям з управління активами

Ростислав Синишин, член Правління, директор з ризиків Idea Bank

Як ви ставитеся до ідеї створення в Україні компаній з управління заборгованістю, передбачених проектом закону "Про діяльність по управлінню заборгованістю"? Які переваги отримають від впровадження такої ініціативи банки і позичальники?

Ініціатива ЄБРР та НБУ є довгоочікуваною з боку ринку й у разі якісної реалізації має вирішити проблемні питання щодо боржників комерційних банків.   

Централізована компанія при НБУ чи низка компаній, які стануть новими учасниками фінансового ринку, фактично мають діяти на комісійній основі. Вони будуть залучати проблемні кредити на свій баланс за рахунок викупу прав вимоги як на кредитну заборгованість, так і на предмет забезпечення, й сприяти розв’язанню існуючої проблематики шляхом одного з інструментів: реструктуризації, прощення, залучення інвестора, тощо. 

Мова йде про весь ринок проблемних активів -  як юридичних, так і фізичних осіб. Але наразі в фокусі - корпоративні клієнти. Юридичні особи часто мають більш ніж одного кредитора, що створює  конфлікт врегулювальних політик. Запланований механізм має об’єднати ці зусилля та створити єдину програму дій. 

Визначальним є перший крок  - законодавча ініціатива до впорядкування ринку проблемних кредитних зобов’язань , який наразі є доволі стихійним та неврегульованим. Зокрема, пропонуються податкові канікули для сторін прощення заборгованості до 2023 р. Також важливою є чіткість трактування саме доцільності операцій з відступлення та прощення заборгованості з боку оподаткування та створення майданчику для діалогу позичальника та кредитора. Як наслідок,  залучення інвесторів та повернення клієнтам можливості відновити свій бізнес чи платіжездатність.   

 

Опубліковано на сайті: 06.12.2017

Джерело: http://www.prostobank.ua/


Замовити онлайн

Кредит під 0%

Кредит готівкою

Кредитну картку

Кредити на карту

Кредит під заставу

Видео дня

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что получилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо!


Следить за успехами малыша можно на канале BasketBoy TV. Подписывайтесь!